REHABILITACJA

Rehabilitacja

Nasza działalność Uzdrowiskowa rozpoczęła się w 1949 roku w sercu Uzdrowiska Szczawnica.
Na przestrzeni lat doskonaliliśmy metody terapeutyczne , osiągając sukcesy  w  rehabilitacji , oraz  poprawę stanu zdrowia tysiąca pacjentów.

Rehabilitacja jest jedynym sposobem, aby czuć się komfortowo i powrócić do dawnej sprawności po przebytych urazach, wypadkach, chorobach . Pienińska Uzdrowiskowa Klinika Rehabilitacji i Leczenia Bólu „Solar” zapewnia Państwu szybki powrót do zdrowia oraz kondycji fizycznej. Jesteśmy przekonani, że nasze możliwości sprzętowe i kompetencje pozwolą na zmierzenie się ze złożonymi dolegliwościami. Zapewniamy wysoki standard naszych usług oraz rozwijamy się wychodząc na przeciw nowoczesności i innowacyjności. Stosujemy w leczeniu zarówno najnowocześniejszą aparaturę leczniczą, jak i metody terapeutyczne znane i sprawdzone od wieków.

Oferujemy Państwu opiekę wysoce wykwalifikowanego personelu medycznego, przyjazną atmosferę oraz indywidualne podejście do każdego pacjenta, co daje najlepsze efekty leczenia w bardzo krótkim czasie. Wszystkie procedury lecznicze są konsultowane z lekarzem oraz z magistrem fizjoterapii, dzięki czemu pacjent ma pełną świadomość podejmowanej decyzji o sposobie leczenia. Dodatkowo każdy pacjent zostaje poinstruowany o dalszym postępowaniu i otrzymuje zestaw ćwiczeń do samodzielnego wykonywania.


Jako Klinika dbamy też o to, aby spędzili u nas Państwo czas w miłej i przyjaznej atmosferze naszego Hotelu SOLAR SPA, który wraz z Parkiem Wodnym mieści się w budynku Pienińskiej Uzdrowiskowej Kliniki Rehabilitacji i Leczenia Bólu  .

 Szczawnica to górskie uzdrowisko położone w zacisznej dolinie potoku Grajcarek, prawobrzeżnego dopływu Dunajca. Otoczona jest Pienińskim i Słowackim Parkiem Narodowym oraz Popradzkim Parkiem Krajobrazowym. Nazwa miejscowości wiąże się z występującymi tutaj wodami, zwanymi przez górali szczawami. Zasłynęła w świecie za sprawą spływu tratwami rzeką Dunajec, który do dziś pozostaje główną letnią atrakcją Pienin. Ze względu na unikalny mikroklimat i obecność wód mineralnych, Szczawnica posiada ponad 200 letnie tradycje lecznicze. Od XIX w przyjeżdżali tu na leczenie arystokraci i przedstawiciele sfer artystycznych np.: C.K. Norwid, A. Asnyk, J.I. Kraszewski, H. Sienkiewicz, B. Prus, M. Konopnicka, W. Pol, J. Matejko, A. Fredro i inni).

Jako miejscowość turystyczna Szczawnica stanowi doskonałą bazą wypadową w Beskid Sądecki, Gorce i Pieniny. Przechodzą tędy najpopularniejsze szlaki, które prowadzą na najwyższe szczyty Pienin i Gorców oraz do rezerwatów przyrody: Wąwozu Homole, Wysokich Skałek, a także do jednego z najpiękniejszych rezerwatów Białej Wody. Wyznaczone zostały tu także liczne trasy rowerowe i konne o różnym stopniu trudności, najsłynniejsza z nich jest promenada spacerowa wzdłuż rzeki Grajcarek, prowadząca do sąsiedniej Słowacji. Zimą poprzez obecność licznych tras narciarskich, Szczawnica staje się królestwem sportów zimowych.