VACUMED

Problemy krążeniowe stały się plagą współczesnych czasów. Skarży się na nie coraz większa liczba pacjentów. Na szczęście w dobie współczesnej medycyny diagnostyka jest szybka i precyzyjna. Jeśli więc rozpoznano u Ciebie niewydolność układu krążenia, żylaki, obrzęki lub czujesz, że Twoje nogi są ciężkie lub przemęczone – przyjedź do nas. Nowoczesne sposoby leczenia były dotychczas mało rozpowszechnione ale ten stan rzeczy ulega zmianie. Aby wyjść naprzeciw Państwa oczekiwaniom Klinika SOLAR wprowadziła do swojej oferty VACUMED LBNPD - nowoczesne urządzenie wykorzystujące podciśnienie do profilaktyki i leczenia chorób nóg oraz problemów naczyniowych.
 
ZASADA DZIAŁANIA
Oddziaływanie podciśnieniem następuje zmiennie i na przemian z normalnym ciśnieniem atmosferycznym. Ujemne ciśnienie powoduje zasysanie krwi i tlenu do dolnych partii ciała, dodatnie ciśnienie - transport krwi żylnej i końcowych produktów przemiany materii żyłami oraz naczyniami limfatycznymi do tułowia.
Skutkiem tego oddziaływania jest: 
- poprawa krążenia,
- kapilaryzacja i rozszerzenie naczyń krwionośnych,
- lepsze odżywienie i natlenienie tkanek oraz ich oczyszczenie,
- alkalizacja i rewitalizacja,
- regulacja gospodarki hormonalnej – w tym aktywacja wydzielania endorfin i acetylocholiny. Odczuwalnymi dla ustroju efektami są: wzmocnienie tkanki łącznej i mięśni, wygładzenie skóry (likwidacja cellulitu) a także redukcja obwodu ud, bioder i brzucha, przyspieszenie procesów regeneracji organizmu, leczenia krwiaków, obrzęków i ran otwartych, wzmocnienie systemu immunologicznego oraz ogólna poprawa nastroju, motywacji i sprawności umysłowej.
 
PO ZASTOSOWANIU TERAPII VACUMED W ORGANIZMIE NASTĘPUJE
- poprawa krążenia żylnego dolnej części ciała,
- trening naczyniowy,
- zwiększenie przepływu żylnego i limfatycznego,
- usunięcie produktów metabolizmu komórkowego,
- usunięcie obrzęków żylnych i limfatycznych,
- wspomaganie restytucji powysiłkowej,
- poprawa estetyki (cellulit),
- leczenie trudno gojących się ran i owrzodzeń,
- stymulacja układu immunologicznego,
- profilaktyka chorób naczyniowych.
 
SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO WYPRÓBOWANIA VACUMED W KLINICE LECZENIA BÓLU SOLAR.