OSTROGA PIĘTOWA

 
OSTROGA PIĘTOWA
 
Ostroga piętowa to bardzo częsta jednostka chorobowa, wywołująca dolegliwości bólowe, które znacznie utrudniają poruszanie się oraz zaburzają normalną aktywność ruchową. Znaczący wpływ na jej powstawanie ma na pewno tryb życia, który pacjent prowadzi. Narażone na nią są szczególnie osoby, które wykonują pracę stojącą, intensywnie obciążają kończyny dolne lub posiadają wady budowy w obrębie stopy. Czynnikami rokującymi pomyślnie dla ostrogi są także nieprawidłowo leczone urazy w obrębie stóp bądź częste i długotrwałe chodzenie w butach na obcasie. Wszystko to powoduje w obrębie przyczepu rozścięgna podeszwowego mikrourazy. Jeśli obciążenia są zbyt duże i zbyt częste, suma mikrourazów znacznie wzrasta doprowadzając do powstawania stanu zapalnego. Z kolei przewlekły stan zapalny powoduje wytwarzanie się mikrozwapnień i odkładanie się złogów wapiennych w okolicy pięty, które z czasem zaczynają tworzyć narośl kostną – ostrogę.
 
 
Zachęcamy do podjęcia leczenia w naszym ośrodku, gdzie poza szczegółową konsultacją lekarską i fizjoterapeutyczną, na standardowy siedmiodniowy pakiet leczniczy w przypadku ostrogi, stosuje się program w którym dziennie wykonuje się średnio po 3- 5 zabiegów. Oprócz tego wskażemy jak poprawnie wykonywać ćwiczenia rozciągające mięśnie, które będą w przyszłości chronić kończynę przed mikrourazami. Bardzo ważnym elementem zarówno profilaktycznym jak i leczniczym przy ostrodze, jest dbałość o prawidłowe ustawienie stopy, które często odbiega od fizjologicznego, nasilając proces chorobowy. Wychodząc na przeciw Państwa oczekiwaniom, Klinika oferuje dodatkową usługę w formie wykonania specjalistycznych wkładek ortopedycznych Balkefors'a.
 
W PAKIECIE:
7 noclegów w komfortowych pokojach
7 śniadań bufetowych w restauracji hotelowej
7 obiadokolacji
Codziennie od 10:00 do 21:00 bezpłatny wstęp na teren Parku Wodnego Solar
Terapia specjalistyczna
 
TERAPIA SPECJALISTYCZNA OBEJMUJE:
* Konsultacja lekarska
* Konsultacja fizjoterapeutyczna
Ustalenie przebiegu leczenia 
3 terapie manualne /według zaleceń lekarza do 45 min./
21 zabiegów z zakresu fizykoterapii 
kurację pitną w pijalni Uzdrowiskowej /wg zaleceń lekarza/
3 gimnastyki /wg zaleceń lekarza/
gimnastyka w basenie /wg zaleceń lekarza/
spacery Nordic Walking /wg zaleceń lekarza/
 
PROGRAM POSTĘPOWANIA FIZJOTERAPETYCZNEGO: 
- jonoforeza
- fala uderzeniowa
- masaż 20' ( stopa, podudzie)
- pole magnetyczne
- głęboka oscylacja
- kinezyterapia (streching ścięgna Achillesa oraz mięśnia trójgłowego łydki)
 
 
* dodatkowe informacje dotyczące przebiegu choroby (np. wyniki badań RTG, rezonans magnetyczny, tomograf komputerowy) pomogą w doborze odpowiedniej terapii
Recepcja Hotelu –
Rezerwacje tel. 18 262 08 10 tel. 600 404 100
 

Pakiety z zabiegami nie mogą rozpoczynać się w sobotę.