METODY MASAŻU

Metody masażu 

 

Oferujemy naszym Pacjentom masaż klasyczny wybranych części ciała, kręgosłupa oraz całościowe. Masaż Klasyczny to świadome sprężyste odkształcanie tkanek wywierające wpływ na ustrój człowieka. Celem masażu klasycznego jest zadziałanie na układ ruchu (mięśnie, ścięgna, torebki stawowe, okostną, kości) oraz na skórę i tkankę łączną, tłuszczową, zakończenia nerwowe w skórze, a także na układy krwionośny i chłonny. Pośrednio masaż klasyczny działa również na narządy wewnętrzne. Jest to przemyślane i uzasadnione anatomiczne i fizjologiczne posługiwanie się odpowiednimi ruchami działającymi na ustrój jako różnorodne bodźce celem uzyskania pożądanych efektów profilaktycznych, relaksacyjnych i leczniczych w różnych stanach chorobowych.
Dodatkowo oferujemy naszym Pacjentom masaż tkanek głębokich, który służy uelastycznieniu i zwiększeniu ruchomości tkanek. Jego nazwa mogłaby sugerować silne i bolesne oddziaływanie na ciało. W rzeczywistości metoda ta okazuję się dość delikatna. Wszystkie ruchy wykonuje się z wielką precyzją, bardzo wolno. Siła nacisku aplikowana jest dla każdego pacjenta indywidualnie – dobrana do siły napięcia tkanek. Wszystko to powoduje, że metoda staje się skuteczna, a pożądane efekty zauważyć można już po pierwszym zabiegu.
Masaż izometryczny skierowany jest głównie dla sportowców, służy odnowie biologicznej. Jest dość silny, opiera się na współpracy z pacjentem. Podczas zabiegu pacjent napina mięsień a w tym czasie terapeuta wykonuje na nim masaż. Następnie przechodzi się do fazy zmniejszenia napięcia i technik rozluźniających.
Na naszą ofertę składają się:
- klasyczny masaż 20 lub 30 - minutowy,
- masaż relaksacyjny,
- masaż izometryczny (sportowy),
- masaż tkanek głębokich.