INNOWACJE W LECZENIU

NOWOCZESNA ORTOPEDIA REGENERACYJNA  DLA SPORTOWCÓW OFEROWANA W KLINICE SOLAR

 

Ortopedia regeneracyjna to nowy kierunek medycyny. Jego głównym celem jest dążenie do odbudowy uszkodzonych tkanek. Za pomocą najnowocześniejszych metod, takich jak osocze bogatopłytkowe czy komórki macierzyste indukuje się w organizmie pacjenta procesy naprawcze. Dzięki temu w zmienionych chorobowo lub uszkodzonych tkankach następuje proces regeneracji. Stąd też nazwa ortopedia regeneracyjna.
 
Osocze bogatopłytkowe naprawia urazy ortopedyczne, które tak często dotykają sportowców. W klasycznej ortopedii, kiedy zgłaszamy się z jakimś urazem - złamaniem, naderwaniem, uszkodzeniem mięśni, ścięgien czy stawów, powodujących ból i opuchliznę - oprócz metod operacyjnych stosuje się leczenie farmakologiczne. Polega ono między innymi na podawaniu leków przeciwzapalnych, przeciwbólowych lub zastrzyków z preparatów zawierających sterydy. Podawanie sterydów powoduje szybką poprawę stanu zdrowia. Likwiduje ból i obrzęk, ale jednocześnie hamuje procesy naprawcze i może doprowadzić do degradacji tkanek, np. osteoporozy czy osłabienia ścięgien lub więzadeł. Natomiast w przypadku ortopedii regeneracyjnej stosowane metody mają za zadanie stymulację procesów naprawczych poprzez wymuszenie w organizmie pacjenta procesu gojenia chorych bądź uszkodzonych tkanek.
 
INNOWACYJNE URZĄDZENIA DO TERAPII SPORTOWCÓW
 
DEEP OSCILLATION - (głęboka oscylacja) to skuteczna terapia wspomagająca w przypadkach świeżych urazów (stłuczenia, krwiaki, skręcenia, naciągnięcie wiązadła, naderwanie mięśnia, itd.), ostrego bólu (np. lumbalgia, zespół bolesnego barku), obrzęków, wzmożonego napięcia mięśniowego oraz w terapii pooperacyjnej (znoszenie bólu, zmniejszanie obrzęków, poprawa ruchomości, przyspieszanie gojenia ran, poprawa elastyczności blizny). DEEP OSCILLATION to jedyna mechaniczna metoda terapeutyczna, która może być stosowana w przypadkach ostrego bólu i jest zabiegiem przyjemnym w odczuciu pacjenta. W przypadku terapii po-operacyjnej oscylację głęboką można zastosować już na drugi dzień po zabiegu. Głęboka oscylacja to uznana metoda terapeutyczna, stosowana w renomowanych ośrodkach limfologicznych np. Wittlinger Centrum w Austrii (Szkoła dr. Voddera). Głęboka oscylacja zapewnia bardzo dobre efekty terapii zarówno w stanach ostrych jak i przewlekłych, również w rehabilitacji onkologicznej. Jest opatentowaną metodą terapeutyczną.
JESTESMY AUTORYZOWANĄ KLINIKĄ BODYFLOW W POLSCE
Terapia Bodyflow jest obecnie wykorzystywana przez praktyków, fizjoterapeutów oraz przez profesjonalne organizacje sportowe na całym świecie do pomocy pacjentom a także do regeneracji u sportowców. 
BODYFLOW - to jedyna na świecie technologia umożliwiająca falową elektrostymulację mięśni gładkich naczyń. Terapia BODYFLOW przynosi znaczące korzyści w stanach pourazowych i w rekonwalescencji pacjentów po zabiegach chirurgicznych, w istotny sposób skracając okres leczenia np. po zabiegach artroskopowych, endoprotezach, etc. Działanie BODYFLOW przyspiesza wchłanianie obrzęku, usuwanie zalegających płynów oraz gojenie rany. BODYFLOW jest również stosowany jako profilaktyka DVT.  Główną korzyścią z użycia technologii BODYFLOW jest znaczące skrócenie czasu terapii po zabiegach i po urazach (krwiaki, wysięki, przesięki, obrzęki pourazowe) oraz terapia obrzęków limfatycznych. Opatentowana metoda terapeutyczna, certyfikat innowacyjności.
 
SKANLAB - unikalny aparat do diatermii, w pełni bezpieczny. Aparat zapewnia bardzo głębokie przegrzanie, dzięki temu skuteczność terapeutyczna jest osiągana już po 6 minutach zabiegu. Aparat znajduje zastosowanie w terapii bólu, w szczególności w przypadkach gdy  jest on chroniczny, przy zwyrodnieniach, bólu mięśni oraz jako przygotowanie przed terapią manualną.
 
FALA UDERZENIOWA - terapia falą uderzeniową to skuteczna, nowoczesna metoda leczenia przewlekłego bólu związanego ze zmianami w układzie kostno-mięśniowym. Fale uderzeniowe są akustycznymi falami przenoszącymi energię w bolące miejsca. Dzięki dostarczonej energii następują procesy leczenia i regeneracji ścięgien, tkanki miękkiej i kostnej. Daje ona szybką ulgę i przywraca sprawność ruchową, poprawia metabolizm zmienionej chorobowo tkanki, powoduje rozpuszczanie zwapnień, redukuje zmęczenie i ból.
 
CENTRUM KOMUTEROWEGO BADANIA WAD POSTAWY i ANALIZY RUCHU
 
Klinika wykorzystuje w pracy z pacjentem Aparaturę do Komputerowej Oceny Postawy Ciała systemu MORA 4Generacji, która jest najnowszą konstrukcją łączącą zalety systemów analizy przestrzennej typu MORA/ISIS  i laboratoriów analizy ruchu/chodu opartych na markerach. Badanie jest nieinwazyjne i w pełni bezpieczne dla pacjenta.
 
System pozwala na wykonywanie:
- testów statycznych takich jak badanie postawy ciała (analiza trójpłaszczyznowa krzywej kręgosłupa, ustawień łopatek, garbu żebrowego itp.),
- testów dynamicznych przy rejestracji sekwencji ruchowych np. skłon, uniesienie ręki (pomiar ruchomości, zakresów ruchu),
- testów korekcyjnych np. zachowanie kręgosłupa przy wymuszonej korekcji ustawienia miednicy, gorsetowaniu, kinesiotapingu itp.,
- testów porównawczych np. obserwacja progresji skoliozy w krótkich okresach czasowych,
- ćwiczeń autokorekcyjnych (biofeedback),
-  dokumentacji fotogrametrycznej sylwetki np. przód, bok, nogi,
Platforma stabilometryczna pozwala na pomiar parametrów  związanych z oceną równowagi i chodu. Urządzenie współpracuje z oprogramowaniem służącym do zbierania danych i ich oceny, dając ogromne możliwości badawcze, treningowe oraz terapeutyczne.
Platforma umożliwia:
- dynamiczny i statyczny pomiar obciążenia,
- ocenę równowagi na podstawie przemieszczenia rzutu środka ciężkości,
- ukierunkowanie działań w celu przywrócenia zaburzonych funkcji  układu nerwowo-mięśniowego,
- atrakcyjną formę ćwiczeń w postaci zabawy. Oprócz sfery ruchowej doskonale stymuluje koordynację wzrokowo-ruchowo-słuchową, spostrzegawczość, skupianie uwagi itp.