Pienińska Klinika Uzdrowiskowa

Działalność uzdrowiskowa obiektu rozpoczęła się w 1949 roku w sercu Uzdrowiska Szczawnica. Na przestrzeni lat doskonaliliśmy metody terapeutyczne, dzięki czemu osiągnęliśmy  sukcesy  w rehabilitacji oraz  poprawę stanu zdrowia tysiąca pacjentów.

Rehabilitacja to jedyny sposób, aby czuć się komfortowo i powrócić do dawnej sprawności po przebytych urazach, wypadkach czy chorobach. Pienińska Uzdrowiskowa Klinika Rehabilitacji i Leczenia Bólu „Solar” zapewnia Państwu szybki powrót do zdrowia oraz kondycji fizycznej.  Dzięki naszemu leczeniu, profesjonalnemu sprzętowi rehabilitacyjnemu  i kompetencjom wykwalifikowanych specjalistów jesteśmy gotowi  zmierzyć się ze złożonymi i skomplikowanymi dolegliwościami. Klinika gwarantuje wysoki standard usług oraz nieustannie rozwija się, wychodząc naprzeciw  innowacyjności. Wykorzystujemy  w leczeniu zarówno najnowocześniejszą aparaturę leczniczą, jak i metody terapeutyczne znane i sprawdzone od wieków.

W Klinice Rehabilitacji i Leczenia Bólu „Solar” oferujemy Państwu opiekę doskonale wykwalifikowanego personelu medycznego, życzliwą atmosferę oraz indywidualne podejście do każdego pacjenta. Zapewnia to najlepsze efekty leczenia w bardzo krótkim czasie. Każda procedura lecznicza jest  konsultowana z lekarzem oraz z magistrem fizjoterapii, dzięki czemu pacjent ma pełną świadomość podejmowanej decyzji o sposobie leczenia. Dodatkowo każdy pacjent zostaje poinformowany  o dalszym postępowaniu i otrzymuje zestaw ćwiczeń do samodzielnego wykonywania.
Jako Klinika dbamy również  o to, aby spędzili  Państwo czas w miłej i przyjaznej atmosferze naszego Hotelu SOLAR SPA, który wraz z Parkiem Wodnym mieści się w budynku Pienińskiej Uzdrowiskowej Kliniki Rehabilitacji i Leczenia Bólu.

 Wielką atrakcją jest sama miejscowość Szczawnica- górskie uzdrowisko położone w zacisznej dolinie potoku Grajcarek, prawobrzeżnego dopływu Dunajca. Otoczona jest Pienińskim i Słowackim Parkiem Narodowym oraz Popradzkim Parkiem Krajobrazowym. Nazwa miejscowości wiąże się z występującymi tutaj wodami, zwanymi przez górali szczawami. Zasłynęła w świecie za sprawą spływu tratwami rzeką Dunajec, który do dziś pozostaje główną letnią atrakcją Pienin. Ze względu na unikalny mikroklimat i obecność wód mineralnych Szczawnica ma ponad 200-letnie tradycje lecznicze. Od XIX wieku przyjeżdżali tu na leczenie arystokraci i przedstawiciele sfer artystycznych, np. C.K. Norwid, A. Asnyk, J.I. Kraszewski, H. Sienkiewicz, B. Prus, M. Konopnicka, W. Pol, J. Matejko, A. Fredro i inni).

Jako miejscowość turystyczna Szczawnica stanowi doskonałą bazą wypadową w Beskid Sądecki, Gorce i Pieniny. Przechodzą tędy najpopularniejsze szlaki, które prowadzą na najwyższe szczyty Pienin i Gorców oraz do rezerwatów przyrody: Wąwozu Homole, Wysokich Skałek, a także do jednego z najpiękniejszych rezerwatów Białej Wody. Wyznaczone zostały tu także liczne trasy rowerowe i konne o różnym stopniu trudności. Najsłynniejszą z nich jest promenada spacerowa wzdłuż rzeki Grajcarek, prowadząca do sąsiedniej Słowacji. Zimą dzięki  obecności licznych tras narciarskich Szczawnica staje się królestwem sportów zimowych.
Przejdź do galerii