KLINIKA

Pienińska Klinika Uzdrowiskowa

           Źródło naszej działalności sięga roku 1949. Wówczas to rozpoczęliśmy  działalność uzdrowiskową, która to trwa do dnia dzisiejszego. Idąc z duchem czasu doszliśmy do rozwinięcia profesjonalnej Kliniki specjalizującej się w terapii narządów ruchu, schorzeń kręgosłupa i bólu głowy. Rehabilitacja którą stosujemy w naszym obiekcie zapewnia powrót do dawnej sprawności po przebytych urazach, wypadkach czy chorobach. Dzięki ciężkiej pracy wykwalifikowanego personelu oraz  100 % ich zaangażowaniu pomogliśmy pacjentom powrócić do zdrowia.

Stosujemy innowacyjne metody rehabilitacyjne oraz zapewniamy  dostęp do najnowocześniejszego sprzętu rehabilitacyjnego.
Do każdego pacjenta podchodzimy holistycznie, starając się pomóc mu szybko wrócić do utraconej formy.  Wszystkie procedury lecznicze są konsultowane z lekarzem oraz z magistrem fizjoterapii, dzięki czemu pacjent ma pełną świadomość podejmowanej decyzji o sposobie leczenia. Dodatkowo każdy pacjent zostaje poinstruowany o dalszym postępowaniu i otrzymuje zestaw ćwiczeń do samodzielnego wykonywania.
 
 Pienińska Uzdrowiskowa Klinika Rehabilitacji i Leczenia Bólu „Solar” zapewnia Państwu szybki powrót do zdrowia oraz kondycji fizycznej. Jesteśmy przekonani, że nasze możliwości sprzętowe i kompetencje pozwolą na zmierzenie się ze złożonymi dolegliwościami.
Jako Klinika dbamy też o to, aby spędzili  Państwo czas w miłej i przyjaznej atmosferze naszego Hotelu SOLAR SPA, który wraz z Parkiem Wodnym mieści się w budynku Pienińskiej Uzdrowiskowej Kliniki Rehabilitacji i Leczenia Bólu.
 
 
Jakie  schorzenia leczy klinika?
 
Kliniki Rehabilitacji i Leczenia Bólu skupia się na leczeniu  wszelkich schorzeń kręgosłupa, narządów ruchu i bóle głowy. System leczenia  w naszej Klinice ustawia się pod kątem zaktywizowania wewnętrznych rezerw organizmu oraz zwiększenia jego odporności na przeciążenia i stres.
Opracowany przez nas system leczenia pozwala u dużej części pacjentów uniknąć operacji kręgosłupa i to w bardzo krótkim czasie dwóch tygodni. Mamy  również duże sukcesy w leczeniu przewlekłych bólów neurologicznych.
Realizujemy również programy odnowy biologicznej, aktywnego wypoczynku, antystresowy oraz  uaktywnienia osób w podeszłym wieku.
 
LECZENIE
Rwa kulszowa
Migrenowe bóle głowy
Dyskopatia
Lumbago
Bóle kręgosłupa
Powikłania choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa
Urazy układu kostnego, więzadeł i stawów
Reumatyzm
Leczenie i profilaktyka dysfunkcji stóp
 
REHABILITACJA
Rehabilitacja po udarze, wylewie
Rehabilitacja po operacjach ortopedycznych i złamaniach
Rehabilitacja przedoperacyjna
Odnowa biologiczna
Odnowa biologiczna z programem antystresowym
Uaktywnienie osób starszych
Igłoterapia sucha